Turniej Tenisa Stołowego SRS & Orzeł 1928 już za nami.
Dodane przez K@sia dnia 17 marzec 2017 12:16
Turniej Tenisa Stołowego był udanym wydarzenie zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sportu w gminie Czosnów oraz Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie Orzeł.
W siedmiu kategoriach łącznie udział wzięło 85 zawodników.
Należy podkreślić, że cały dochód z turnieju został przekazany na rzeczy odbudowy pomnika niepodległości w Czosnowie.
Dziękujemy sponsorom tj. firmie Profix oraz Urzędowi Gminy Czosnów za ufundowanie pucharów, Stowarzyszeniu Niezależnych Podatników Kontra, właścicielom sklepów spożywczych z Łomny: p. Wandzie Radeckiej, p. Tomaszowi Franiewskiemu oraz p. Agnieszce Jeziorkowskiej, właścicielom hotelu Villa Bella Casa z Łomianek. Serdecznie podziękowania dla dyrektora szkoły w Łomnej p. Edwardowi Irkowi oraz pracownikowi szkoły p. Janowi Piątkowi. Wielkie podziękowanie dla Piotra Tytkowskiego, Zygmunta Szostaka, Marka Dobrowolskiego i Pawła Pacholaka. Podziękowania dla Dominika Ocipki - pomysłodawcy tego wydarzenia oraz Kamila Ocipki, który był kierownikiem turnieju.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Czosnów, który także osobiście pojawił się na turnieju...

Rozszerzona zawartość newsa
Turniej Tenisa Stołowego był udanym wydarzenie zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sportu w gminie Czosnów oraz Komitet Społeczny na rzecz Odbudowy Pomnika Niepodległości w Czosnowie Orzeł.
W siedmiu kategoriach łącznie udział wzięło 85 zawodników.

Należy podkreślić, że cały dochód z turnieju został przekazany na rzeczy odbudowy pomnika niepodległości w Czosnowie.

Dziękujemy sponsorom tj. firmie Profix oraz Urzędowi Gminy Czosnów za ufundowanie pucharów, Stowarzyszeniu Niezależnych Podatników Kontra za zakup piłeczek na turniej, właścicielom sklepów spożywczych z Łomny: p. Wandzie Radeckiej, p. Tomaszowi Franiewskiemu oraz p. Agnieszce Jeziorkowskiej za ufundowanie wody i bananów dla uczestników. Smaczne ciastka dla uczestników ufundował hotel Villa Bella Casa z Łomianek. Serdecznie podziękowania dla dyrektora szkoły w Łomnej p. Edwardowi Irkowi za pomoc organizacyjną oraz pracownikowi szkoły p. Janowi Piątkowi. Wielkie podziękowanie dla Piotra Tytkowskiego, Zygmunta Szostaka, Marka Dobrowolskiego i Pawła Pacholaka, którzy podjęli się roli sędziów w trakcie rozgrywek. Podziękowania dla Dominika Ocipki - pomysłodawcy tego wydarzenia oraz Kamila Ocipki, który był kierownikiem turnieju.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Czosnów, który także osobiście pojawił się na turnieju.

Relacja z turnieju.

W kategorii dziewczynek kl. IV-VI szkoły podstawowej udział wzięły 4 zawodniczki. Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym – mecz i rewanż. Gra była bardzo wyrównana, a o miejscach decydowały detale.
Klasyfikacja
1.Dorota Dobczyńska
2. Zofia Kydd
3. Barbara Dobczyńska
4. Anna Krauz

W kategorii chłopców z kl. IV-VI szkoły podstawowej udział wzięło 12 zawodników, chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy, z których 4 najlepszych awansowało do dalszej, pucharowej fazy turnieju.
Klasyfikacja:
1. Jakub Koniczny
2. Adrian Pacholak
3. Michał Weryński
4. Karol Tarsała

Kolejna kategoria to dziewczęta w wieku gimnazjalnym- udział wzięło 5 zawodniczek, mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.
Klasyfikacja:
1. Wiktoria Olejnik
2. Julia Liszkiewicz
3. Paulina Szewczyk
4. Maria Kowalewska
5. Marta Ciesielska

W kategorii Chłopcy w wieku gimnazjalnym udział wzięło 11 zawodników podzielonych na dwie grupy, 4 pierwsze miejsca przechodziły do dalszej fazy turnieju.
Finał był zwycięski dla Mateusza Franiewskiego, który pokonał Piotra Fabisiaka.
1.Mateusz Franiewski
2.Piotr Fabisiak
3.Radosław Ponieważ
4.Mateusz Tarsała

W kategorii Open Kobiet udział wzięło 6 zawodniczek, rozgrywając turniej w systemie każdy z każdym.
1. Jolanta Ocipka
2. Izabella Skrobińska
3. Katarzyna Rutkowska
4. Aneta Wojcieska
5. Paulina Gładysz
6. Małgorzata Białobrzeska

W kategorio Open Mężczyzn udział wzięło 25 zawodników, podzielonych na 4 grupy, z każdej grupy wychodziło po 2 zawodników, którzy spotkali się w jednej 8 osobowej grupie i rozgrywali mecz systemem każdy z każdym.
Grupa Mistrzowska
1. Artur Kasprzak
2. Artur Kietliński
3. Maciej Bentyn
4. Radosław Przychodzki
5. Rafał Mamaj
6. Jarosław Mamaj
8. Tadeusz Kręźlewicz

Ostatnią konkurencją był debel (bez podziału na płeć) Zgłosiło się 11 zespołów (22 osoby). Zespoły podzielono na dwie grupy, po dwa najlepsze awansowały do półfinałów.
Finał okazał się popisem pary Kietliński, Kasprzak, która pokonała braci Ocipków.
Klasyfikacja:
1. Artur Kasprzak, Artur Kietliński
2. Kamil Ocipka, Dominik Ocipka
3. Maciej Bentyn, Tadeusz Kręźlewicz
4. Rafał Mamaj, Radosław Przychodzki.